Posted by Andreas on nov 23, 2011 | Kommentarer av
Jeg fikk hjelp til å hjelpe en venninne å flytte. Ettersom hun ikke har tilknytning til Fredheim (eller noen annen menighet for den saks skyld), syttes hun ikke at hun kunne legge inn sitt behov her. Men det var greit at jeg la inn at jeg trengte hjelp til å hjelpe. Hun satte utrolig stor pris på hjelpen. :-)
— Bente Salvesen, Sandnes
Hei. Jeg fikk tatt hagen til far i øyesyn igår etter at dere tok hagen for ham, og vi er veldig fornøyde. De hargjort et flott stykke arbeid og hadde vært to kjekke unge menn sa de som hadde tatt imot dem. Utrolig at det går an å få slik hjelp gratis. Tusen takk!
— Wenche Riise
Jeg har vært barnevakt flere ganger for mine små lånte \"gullunger\". Det er så utrolig koselig å få ta dem med på tur, eller passe på dem hjemme og virkelig nyte deres entusiasme og fortellerglede og ikke minst tillitten.
I tillegg har jeg gått tur hver uke med en eldre dame på Rovikheimen. Det er så koselig å bli kjent med et eldre menneske og praten går mens vi tar en liten rusletur rundt Hana kirke.
— Elin Rønneberg Wilson, Sandnes
Var idag ute med huskirken min og hjalp til på to plasser samtidig! Dette vii vi fortsette med å gjøre fast 1 gang i mnd for å spre Guds kjærlighet til andre :)
Vi fikk god respons begge plassene, og de forstod ikke at vi ville gjøre det gratis!
— Dani Rossbakk Nordbøe, Sandnes
Jeg har vært hos en 90 år gammel dame som er medlem på Fredheim. Jeg var der to kvelder. Det var gjødsling av hagen, og maling av et rekkverk. Dette opplevdes meningsfullt da hun ikke hadded andre i familien til å gjøre det.
Den andre plassen var klipping av hekk hos en dame på 70 år. Det var gjort på en time da jeg hadde med meg en venn. Den henvendelsen kom fra Frivillighetsentralen. Det er mulig denne damen hadde familie som hadde klart arbeidet selv.
Begge plassene var de svært fornøyd, og ville betale. Jeg sa det var gratis, og at vi kom fra Fredheim.
— Per Tekse
Jeg har gått natteravn i Sandnes sentrum en periode. Det var veldig sosialt og givende, samtidig som det var god mosjon å gå rundt i gatene i 3-4 timer. Ettersom jeg nå skal gå natteravn med ungdomsskolen i bydelen, blir det ikke mer ravning i sentrum for meg med det første. Men jeg oppfordrer andre til å være med. :-)
— Bente Salvesen, Sandnes
Hjertebanken er et initiativ drevet av Fredheim Arena | maskineri WordPress

Siste kommentarer til bloggen